Wygląda na to, że JavaScript jest wyłączony w twojej przeglądarce.
Musisz mieć uruchomioną obsługę JavaScript w przeglądarce, żeby korzystać z tej witryny.

Gongi i misy tybetańskie

Gongi i misy tybetańskie

Zapraszamy na cykliczne koncerty relaksacyjne przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich.

Gongi i misy dźwiękowe znane były już od czasów epoki brązu. Wtedy używano ich do świętych ceremonii i rytuałów. Ich właściwości długiego wybrzmiewania oraz głębokiego rezonansu odczuwane są bezpośrednio jako drgania w ciele słuchacza, przy jednoczesnym delektowaniu się feerią barw alikwotów. Fale dźwiękowe generowane z gongów i mis bezpośrednio oddziałują na poziomie fizycznym, umysłowym i emocjonalnym powodując efekt Katharsis, czyli innymi słowy uwolnienie i odreagowanie zablokowanego napięcia, stłumionych emocji, skrępowanych myśli i wyobrażeń, które dezorganizowały i niepokoiły świadomość. Badania z oddziaływania seansu gongów i mis dowodzą, że wystarczy jeden seans aby napięcie emocjonalne wśród uczestników znacznie się obniżyło, przy jednoczesnym wzroście poziomu koncentracji, wyciszenia, zrelaksowania. Zwiększeniu ulegają także zasoby energii, entuzjazmu i kreatywności.

Opis przykładowego Seansu

Seans zawiera w sobie dwie części nawiązujące do koncepcji Yin -Yang, pochodzącej z antycznej filozofii chińskiej, która opisuje dwie pierwotne i przeciwne lecz wzajemnie uzupełniające się siły, jakie istnieją w całym wszechświecie.

Część pierwsza w której są dźwięki gongów i mis, podobnie jak siła YANG /męski aspekt natury/ reprezentowana przez biel, która rozumiana jest jako światło słoneczne, oznaczające aktywność, ruch, radość, dostarcza uczestnikom możliwość rozluźnienia się na o wiele głębszych poziomach, niż klasyczna relaksacja. Symboliką YANG jest ogień i wiatr. Podobnie można powiedzieć o dźwiękach gongów, które wydają mocne tony z pełną feerią alikwotów i wymuszają w przestrzeni podporządkowanie się wszystkim falom dźwiękowym, które przenosząc silną wibrację wywołują mocno odczuwalny rezonans w ciałach uczestników. Natężenie brzmienia w kulminacyjnym momencie, podobnie jak ogień przepala wszelkie opory i blokady związane z napięciem fizycznym i również emocjonalnym. Łagodny ton mis ochładza niczym woda, pobudzony układ nerwowy i pozwala na wejście w stan YIN, dostrajając uczestników do częstotliwości ciszy po to, by w drugiej części seansu doświadczyć stanu bez myśli i emocji. Siła YIN /żeński aspekt natury/ reprezentowana przez czerń i rozumiana jako księżyc, oznacza bierność, uległość, introwersję, zatopienie w sobie, symbolizowane przez ziemię i wodę.

Część druga. Uczestnicy równoważą w tej części obydwie siły Yin i Yang, by poczuć w sobie zharmonizowanie na głębokim poziomie. Można wtedy z łatwością wejść w stan medytacji i świadomego poczucia wewnętrznej przestrzeni. Zsynchronizowane obydwie półkule mózgowe pozwalają zatopić się w stanie UP Time, takim w którym uczestnicy są skoncentrowani dokładnie na tym, co się dzieje w danym momencie. Oddech jest spokojny i miarowy a emocje pozostają wyciszone.

W jaki sposób odbywa się koncert?

Relaksacyjny koncert Gongu i Mis trwa 60 minut i odbywa się w pozycji leżącej na matach. Uczestnicy koncertu odbierają przeróżne wrażenia od delikatnych wibracji aż do głębokich doznań natury fizycznej bądź emocjonalnej.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w koncercie:

  • osoby z rozrusznikiem serca
  • kobiety w ciąży
  • osoby chore na epilepsję
  • osoby z metalowymi implantami

Dagna Kin

- zafascynowana dźwiękami, od wielu lat doświadcza ich uzdrawiających potencjałów. Blisko dwuletni pobyt w Himalajach ukazał jej świat śpiewających mis i uzdrawiającego dotyku. Masaż i dźwiękoterapia są dla niej pięknymi narzędziami terapeutycznymi, dzięki którym inspiruje do szczęśliwego życia.

 

Hide

Forgot your password?

Close

Hide

Hide

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Back to log-in

Close