„Mobilne biodra”

Biodra, to największe stawy w organizmie człowieka i jednocześnie mające dużą możliwość ruchową w różnych płaszczyznach (zgięcie – wyprost, rotacja wewnętrzna i zewnętrzna, przywodzenie – odwodzenie). Dzięki ich mobilności możemy swobodnie chodzić, wchodzić po schodach, biegać, schylać się czy kucać.

Jednak człowiek, na własną niekorzyść, stworzył sobie ograniczenie i usiadł na meblu… Od tego czasu odnotowuje się znaczny wzrost kłopotów ze stawami biodrowymi. Endoprotezy i zwyrodnienia stawów biodrowych nie są już czymś rzadkim, a coraz powszechniejszym zjawiskiem. Poprzez wielogodzinne trwanie w bezruchu, długie siedzenie, nasze stawy biodrowe stopniowo tracą swoją ruchomość i siłę.

Możliwość swobodnego ruchu w obszarze bioder jest kluczowe dla naszego całego ciała, a w szczególności sprawnego funkcjonowania kolan i odcinka lędźwiowego kręgosłupa !!!

Zamknięte, „pospinane” biodra, poza uciążliwym, fizycznym ograniczeniem, wpływają również na nasz umysł i stan emocjonalny. Wszelkie negatywne emocje takie jak smutek, lęk czy strach są kumulowane właśnie w naszych biodrach.

Korzyści praktyki:

  • rozluźnienie napięć mięśni w obszarze miednicy, co wspomoże prawidłową postawę
  • uelastycznianie bioder (aby wspomóc układ ruchu)
  • usprawnianie pracy narządów wewnętrznych
  • rozciągnięcie tyłu ciała
  • poprzez pracę z ciałem będziemy sięgać głębiej, uwalniając negatywne emocje takie jak lęk, smutek czy strach…

TERMIN: 5 sierpnia 2023 (SOBOTA, godz.: 8:30 – 12:00)

MIEJSCE: Ananta Joga (Niepołomice, ul.Partyzantów 26a)

KOSZT: 130 zł 

ZAPISY: biuro@anantajoga.pl / 609 111 764

Ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

W przerwie warsztatu (bądź po jego zakończeniu), jak zawsze kawa gotowana wg pięciu przemian i słodka przekąska 🙂